Budowa domu? Oto, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu domu

Budowa domu? Oto, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu domu

Jeśli chodzi o ubezpieczenie domu, jest tak wiele drobnych zawiłości, że łatwo jest przeoczyć niektóre z ukrytych czynników, które mogą podnieść stawki lub pozostawić Cię bez ochrony. Jeśli budujesz nowy dom, oto kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę!

Nowe ubezpieczenie budowlane

Wielu właścicieli domów przystępuje do budowy, zakładając, że polisa ubezpieczeniowa inwestora pokryje wszelkie wpadki budowlane. Prawda jest taka, że ​​polityka budowniczego obejmuje tylko interesy budowniczego. Dlatego w przypadku katastrofy – takiej jak silna burza, która niszczy materiały lub plac budowy – polityka budowniczego nie zapewni żadnej ochrony. W tym miejscu pojawia się nowa polityka budowlana. Te zasady są zwykle bardzo niedrogie i stanowią świetny sposób na ochronę aktywów na etapie budowy projektu.

Klasy ochrony przeciwpożarowej i nie tylko

Branża ubezpieczeniowa ocenia wiele różnych ryzyk i wykorzystuje te czynniki do przypisywania stawek ubezpieczeniowych. Klasy ochrony przeciwpożarowej (znane znawcom branży jako Program Klasyfikacji Ochrony Publicznej ISO są jednym z największych czynników określających stawki ubezpieczenia. Są to oceny przypisane do każdej dzielnicy, które uwzględniają zdolność Twojej straży pożarnej do tłumienia pożarów. Wszystko – z bliskiej odległości do hydrantów przeciwpożarowych i straży pożarnej do szkolenia wydziału i aktualizacji wyposażenia – jest włączana do klasyfikacji, która służy do określania wskaźnika. Jeśli wybierzesz nieruchomość w obszarze o klasie ochrony przeciwpożarowej 6, zapłacisz znacznie mniej na właściciela domu ubezpieczenie niż w przypadku zakupu w obszarze klasy 9.

Oczywiście nie jest to jedyny czynnik, który określa, ile zapłacisz za ubezpieczenie domu. Pewną rolę odgrywają również takie kwestie, jak wskaźniki przestępczości, ryzyko klęsk żywiołowych i inne czynniki. Jeśli chcesz obniżyć koszty ubezpieczenia, najlepiej jest skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, aby dowiedzieć się więcej o każdym z tych czynników i ich wpływie na stawki w różnych dzielnicach.

Mądrze wybieraj materiały

Nawet wybrane materiały budowlane mają duży wpływ na stawki ubezpieczenia. Jeśli chcesz obniżyć koszty, rozważ coś w rodzaju okładziny ściennej lub ceglanej, która jest mniej podatna na uszkodzenia niż siding drewniany lub winylowy. Ponieważ metalowe pokrycia dachowe lepiej znoszą uszkodzenia spowodowane wiatrem, zwykle ich ubezpieczenie kosztuje mniej niż gont asfaltowy. Nawet takie rzeczy, jak kadrowanie wyborów, mają znaczenie. Dom o konstrukcji drewnianej jest bardziej łatwopalny niż dom zbudowany z bloczków betonowych, co oznacza, że ​​ubezpieczenie będzie kosztowało nieco więcej.

Jedną z największych zalet budowania własnego domu jest to, że możesz podejmować wszystkie decyzje, które ostatecznie wpłyną na cenę, jaką zapłacisz za ubezpieczenie domu. Wybierz najbardziej opłacalne dzielnice i materiały budowlane, a będziesz zbierać oszczędności przez wiele lat!