Czy wszystkie rolety zewnętrzne są antywłamaniowe?

Czy wszystkie rolety zewnętrzne są antywłamaniowe?

Rolety zewnętrzne zbudowane są z lameli, które w połączeniu tworzą pancerz. Ich wygląd może sugerować skuteczną ochronę, jednak warto pamiętać, że nie wszystkie rolety montowane na zewnątrz są antywłamaniowe. Czym różni się tego rodzaju roleta od zwykłej?

Czym charakteryzują się rolety antywłamaniowe?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet zewnętrznych, przy czym tylko niektóre z nich to modele antywłamaniowe. Dla przeciętnego inwestora rolety zewnętrzne i antywłamaniowe wyglądają dokładnie tak samo, a różni je wyłącznie cena, która w przypadku tych drugich jest wyższa. Niemniej jednak warto przyjrzeć się samej budowie, aby zrozumieć sens montowania rolet antywłamaniowych. Podobnie jak modele zwykłe, składają się one z pancerza, prowadnic, mechanizmu i skrzynki. Wypełnione są natomiast żywicą poliestrową, a nie pianką poliuretanową. Ponadto wyposażone są w szereg zabezpieczeń, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Już sama listwa końcowa jest znacznie szersza, a więc i bardziej wytrzymała. Wyposażone jest również w dodatkowe zabezpieczenie, które znacząco utrudnia uszkodzenie pancerza.

W jakim celu montuje się rolety antywłamaniowe?

Podstawowym zadaniem zwykłych rolet zewnętrznych jest ochrona przed promieniami słonecznymi, które zwłaszcza w porze wiosennej i letniej przedostają się do wnętrza budynku. Jednocześnie pozwalają one uchronić się przed wzrokiem przechodniów lub ciekawskiego sąsiada. Na tym jednak ich rola się kończy, gdyż nie stanowią one dobrego zabezpieczenia okien. Co prawda sam ich wygląd może sugerować problemy z dostaniem się do środka, ale wprawiony włamywacz powinien sobie z nimi poradzić, i to w naprawdę krótkim czasie. Natomiast z roletami antywłamaniowymi nie pójdzie mu łatwo. Są one wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym ich wyważenie jest niezwykle trudne. Dlatego też rolety antywłamaniowe montuje się przede wszystkim w miejscach, które chcemy odpowiednio zabezpieczyć- domach, sklepach, punktach usługowych.

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Wybierając rolety zewnętrzne, warto zwrócić uwagę na modele antywłamaniowe. Jak wspomniano, nie każda roleta zewnętrzna wyposażona jest w dodatkowe zabezpieczenia, zatem nie każdą można nazwać antywłamaniową. Ważne jednak, aby wybierać produkty renomowanych marek. Poszukując idealnych rolet, zwróćmy uwagę na producenta rolet i żaluzji Anwis. Wysoka jakość produktów sprawia, że możemy poczuć się bezpiecznie, zapewniając odpowiednią ochronę nie tylko naszym bliskim, ale również zabezpieczając mienie.