Drewno i marmur – elegancki styl w salonie

Drewno i marmur – elegancki styl w salonie

Design wnętrz odgrywa coraz większą rolę; przykłada się do niego obecnie często taką samą wagę jak w przypadku cech użytkowych. Pomimo wzrostu zainteresowania przedmiotami wykonanymi z metalu, jakie można było zaobserwować w ostatnich latach, wciąż popularnym rozwiązaniem są także meble wykonane z drewna oraz marmuru. Tego typu wyposażenie — o ile jest odpowiednio użyte — może stanowić świetne uzupełnienie eleganckiego salonu.

Drewno i marmur – w jaki sposób można wykorzystać je podczas aranżacji salonu?

Salon (pokój gościnny) to w większości domów centralny punkt, w którym gospodarz podejmuje swoich gości, spędza wolny czas itp. W związku z tym bardzo ważne jest, by meble w salonie nadawały salonowi należyty wygląd.

Bardzo dobrym rozwiązaniem w tym zakresie są skandynawskie meble wykonane z takich materiałów jak:

  • marmur — właściwie użyte wyposażenie marmurowe nada salonowi dostojny, oficjalny wygląd,
  • drewno — podczas wystroju salonu trzeba mieć na uwadze, że pokój gościnny to nie sala audiencyjna. Warto zatem nieco ocieplić atmosferę w tym pomieszczeniu, unikając stosowania wyłącznie wyposażenia z marmuru. Jak można to zrobić? Odpowiedź na pytanie jest bardzo prosta: wykorzystać jasne, drewniane meble, które nadadzą salonowi gościnnemu bardziej przyjazny wygląd.

W takiej sytuacji drewno należy wybrać podczas zakupu takich elementów wyposażenia salonu jak między innymi komoda, regał czy szafka na książki. Z kolei dodatki marmurowe dobrze sprawdzą się w przypadku niewielkich, ale gustownych dodatków — może być to na przykład stolik kawowy czy element ozdobny w postaci rzeźby.

Jakie barwy do eleganckiego salonu?

Jeśli chcesz, by Twój pokój gościnny wyglądał dostojnie i elegancko, masz niestety dość ograniczone możliwości w zakresie kolorystyki. Zdecydowanie nie sprawdzą się w takiej sytuacji krzykliwe, jaskrawe kolory (niebieski, czerwony, żółty, pomarańczowy itp.) charakterystyczne dla stylu vintage.

Jeśli decydujesz się na eleganckie wyposażenie z marmuru i drewna, musisz stosować takie neutralne, stonowane kolory jak na przykład:

  • beżowy (w różnych odcieniach),
  • biały,
  • czarny,
  • szary.

Gdzie można kupić nowoczesne wyposażenie z drewna oraz marmuru?

Poszukujesz eleganckich mebli w stylu skandynawskim? W takim razie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość — nie powinieneś mieć trudności, jeśli chcesz kupić nowoczesne wyposażenie wnętrz. Jednym ze sprzedawców, którzy oferują tego typu produkty (w tym np. kinkiety skandynawskie), jest sklep internetowy https://bihome.pl/Lampy-scienne/. Można znaleźć w nim przede wszystkim meble do salonu, ale jeżeli poszukujesz nowoczesnego wyposażenia do kuchni, łazienki czy przedpokoju, także nie powinieneś się zawieść.