Nietypowy kolor mikrocementu na ścianach – jak go uzyskać?

Nietypowy kolor mikrocementu na ścianach – jak go uzyskać?

Marzy Ci się nietypowy kolor na ścianach? Świetnie. Odpowiednio dobrany z pewnością nie przytłoczy wnętrza, a do tego wykreuje w nim niepowtarzalny klimat. Jeszcze lepiej, jeśli powierzchnia na ścianie będzie lekko połyskująca – w ten sposób zyskasz efekt dyskretnej elegancji. A pomoże Ci ją wyczarować nasz metaliczny mikrocement.

Pora na wyraziste kolory

Skandynawski styl w Polsce ma się świetnie. I nic dziwnego, ma on bowiem wiele atutów. Jeżeli jednak masz dość chłodnych, neutralnych kolorów, warto zaprosić do wnętrza barwy, które będą bardziej wyraziste. Wyróżniają się one bowiem całą plejadą zalet.

Najlepszym dowodem na to jest kolor, który w międzynarodowej palecie barw NCS  oznaczany jest jako 3040Y90R i który stanowi połączenie soczystego różu i wyrazistego fioletu z brzoskwiniowymi nutami oraz wibrującą czerwienią. Na tę barwę zdecydowała się jedna z naszych klientek i specjalnie na jej zamówienie wykonaliśmy pigment do wybranego przez nią   mikrocementu w wersji FINO.  Jak widać, nieco inaczej prezentuje się on w dziennym, a inaczej w sztucznym oświetleniu. Można więc powiedzieć, że zawiera on aż cztery kolory w jednym. Nas urzekł on kameralnością, nastrojowością, jak również przytulnością. Dzięki niemu salon jest ciemniejszy, ale nie przygnębiający – wręcz przeciwnie: doskonale pasuje on do mieszkań z duszą.

mikrocement

Nasz mikorcement w oryginalnej i niezwykłej barwie znalazł się w salonie oraz przedpokoju. Równie dobrze jesteśmy  w stanie wyobrazić sobie podobną ścianę z mikrocementu  w wytwornym gabinecie, a nawet w romantycznej, zmysłowej sypialni. W jakich połączeniach kolorystycznych może się ona pojawiać? Jak widać, z łatwością odnajduje się w towarzystwie szarości, czerni, brązu, a takżew pobliżu koloru naturalnego drewna. Zestawiona z klasyczną bielą zyskuje na świeżości, a jednocześnie łatwiej dopasowuje się do nowoczesnych mebli. Świetnie sprawdza się również w zestawieniu z dekoracyjną szafką RTV.

mikrocement

Pełen pozytywnej energii odcień tchnął nowe życie w czterech ścianach naszej klientki. Co prawda trzeba było wykazać się przy jego wyborze sporą odwagą, ale zdecydowanie warto było to zrobić. Aby w pełni móc się nim cieszyć, umieszczono go we wnętrzu, w których występują duże okna – wydobywają one maksimum z brzoskiwinowo-fioletowej magii, a jednocześnie odpowiednio rozświetlają pomalowane nie najjaśniejszą farbą wnętrze.

Jak widać na poniższym zdjęciu, radosny kolor znalazł się również na samych drzwiach. Można bowiem aplikować go nie tylko na ściany czy podłogi, ale także np. na wspomniane już drzwi oraz meble, blaty, schody, doniczki, lampy… Możliwości jest bardzo wiele.

mikrocement

Nietypowe kolory mikrocementu ASDecorative

Chciałbyś urozmaicić mieszkanie mikrocementem, ale nie znalazłeś swojego koloru w naszej palecie? Nie ma problemu: z przyjemnością przygotujemy go dla Ciebie, opracowując dowolny kolor pigmentu z palety NCS lub RAL Brzoskwiniowy? Turkusowy? A może bordo? Z przyjemnością spełnimy Twoje aranżacyjne marzenia. Masz wątpliwości? Potrzebujesz porady? Zadzwoń na numer 691 353 31 i dowiedz się więcej!