Salon w czerwonym wydaniu – poznaj nowy “krzyk” mody!

Salon w czerwonym wydaniu – poznaj nowy “krzyk” mody!

Rok 2022 to rok wyrazistych kolorów. Nic więc dziwnego, że salon warto urządzić w czerwonym wydaniu. Czerwień będzie tutaj wyróżniającym się elementem, choć nie zabraknie też innych kolorów. Jak zatem urządzić salon w czerwieniach i na co warto zwrócić uwagę?

Kolory ścian – czy tylko czerwień?

Rozpoczynamy nasze urządzanie salonu w czerwieniach od ścian. Tutaj wystarczy zastosować czerwień na jedną ze ścian. Na pozostałych można postawić na biel, szarości lub teksturę w tych kolorach. Świetnie może sprawdzić się kamień dekoracyjny albo cegła klinkierowa. Takie wykończenie będzie pasować do salonu w stylu pop art albo z industrialną nutą. Czerwień jest niezwykle wyrazista, zatem nie warto stosować jej na wszystkie ściany. Najlepiej wybrać jedną, która będzie swoistą kropką nad „i” całej aranżacji.

Podłogi w drewnie świetnie komponują się z czerwienią

Na pewno podłogi powinny zapewniać wygodę i być antypoślizgowe. Tradycyjnym rozwiązaniem będzie pokrycie ich drewnem. Tutaj można postawić na parkiet sosnowy, bukowy lub dębowy ale sprawdzą się także drewniane deski. Taka ciepła podłoga świetnie będzie się komponować z wyrazistą czerwienią na ścianach. Można również postawić na podłogi drewnopodobne. Tutaj świetnie sprawdzi się np. podłoga hls, która świetnie przewodzi ciepło podobnie jak drewno i nadaje się do systemu ogrzewania podłogowego. Ponadto może doskonale imitować różne drewniane powierzchnię. Zamiast nich oczywiście można wybrać także gres, który może mieć na powierzchni także rysunek drewna.

Na jakie czerwone elementy wyposażenia warto postawić i jak zestawić je z innymi meblami?

Skoro już wiemy jak będą się prezentowały ściany i podłogi, to warto zastanowić się nad elementami wyposażenia, czyli meblami. Gdzie umieścić czerwone elementy? Na pewno świetnym wyborem będzie czerwona sofa lub narożnik. Można wybrać również dodatkowo fotele czy też pufę. Tutaj doskonale sprawdzą się modele pikowane w stylu glamour. Ciekawym wyborem będą te posadowione na drewnianych nóżkach. Dobrze skomponują się z drewnianymi regałami czy też witryną. Ta ostatnia może być pokryta czerwoną okleiną. Z kolei pozostałe meble mogą być w kolorze brązowym. Czerwone meble staną się swoistymi kontrapunktami w pomieszczeniu. Oczywiście meble to nie wszystko, bo prawdziwy klimat salonu tworzą dodatki.

Czerwona ramka do zdjęcia i inne dodatki do „krzykliwego” salonu, które się sprawdzą

Bez wątpienia w czerwonym salonie nie może zabraknąć czerwonych dodatków, w końcu ma to być kolor najbardziej wyróżniający się w tym pomieszczeniu. Stąd doskonałym wyborem może być czerwona ramka do zdjęcia. W niej możesz umieścić rodzinną czy też ślubną fotografię. W końcu czerwony kolor to symbol miłości. Warto zatem wybrać kilka takich ramek i stworzyć z nich swoistą galerię rodzinnych fotografii. Piękna czerwona ramka do zdjęcia może zostać postawiona również na stoliku kawowym czy też komodzie w salonie. Swoistymi dodatkami mogą być także czerwone gałki w meblach, które świetnie się prezentują. Ale to jeszcze nie wszystko bowiem świetnie będą się prezentować czerwone lampki. Można również wykorzystać czerwone ledy do podświetlenia przeszklonych półek. Oczywiście czerwień nie musi być jedynym kolorem w dodatkach, bo świetnie zrównoważy ją czerń. Warto postawić także na czarne albo złote dodatki. Tu sprawdzi się np. elegancki świecznik albo latarenka. Takie elementy można rozstawić obok tych czerwonych i wtedy stworzą udany kontrast. Latarenki oczywiście można rozstawić na podłodze tworząc dodatkowe podświetlenie albo po prostu dekorację. Z kolei świecznik będzie pięknie prezentował się choćby na parapecie.

Salon w czerwonym wydaniu może być naprawdę oryginalny obok czerwonych ramek możesz umieścić też antyramy, a w nich grafiki. Taka dekoracja w sposób szczególny sprawdzi się w stylistyce pop art. Na pewno każdy, kto przekroczy próg takiego salonu będzie zachwycony tym, że jest inny niż wszystkie. W końcu ciągle najwięcej osób stawia na bezpieczne rozwiązania, takie jak choćby szarości, czy brązy w salonie.