Co powoduje ten zapach?

Co powoduje ten zapach?

Nie ma nic gorszego niż śmierdzący dom, ale może się to zdarzyć każdemu. Nawet jeśli jesteś największym czystym dziwakiem w okolicy, coś może śmierdzieć, ale nie bój się – jeśli dotrzesz do źródła, możesz pożegnać się z zapachem i przywitać się z czystym, świeżym powietrzem. 

WIĘC CO DOKŁADNIE POWODUJE TEN ZAPACH?

ŚMIETNIK

Okej, to może wydawać się naprawdę oczywiste, ale wytrzymaj ze mną. Wiele osób opróżnia swoje kosze na śmieci i myśli, że opróżnili wraz z nim smród, ale częściej niż mogłoby się wydawać, okruchy i gruz gromadzą się na dnie, gdzie gniją i powodują prawdziwy smród. Na szczęście, aby zakończyć ten problem, wystarczy wejść do środka i dokładnie wyczyścić cały kosz jakimś przyjemnie pachnącym środkiem dezynfekującym, problem rozwiązany.

MOKRA ODZIEŻ

Mokra odzież to zaskakująca przyczyna nieprzyjemnych zapachów w Twoim domu . Jeśli trzymasz brudne ubrania w łazience, wilgoć może zaimpregnować twoje ubrania i po prostu wiesz, że bakterie uwielbiają rosnąć w wilgotnym środowisku! Trzymaj kosz na pranie w mniej wilgotnym pomieszczeniu, regularnie go opróżniaj i wracaj do domu, który pachnie tak świeżo jak letnie powietrze.

ZATKANE ODPŁYWY

Ponownie, można by pomyśleć, że to oczywiste, ale czasami dreny mogą się powoli zatykać, co oznacza, że ​​nie zawsze zauważasz problem, nawet jeśli zauważysz zapach. Jeśli masz do czynienia z zatkanym odpływem, jest to przydatne łącze do radzenia sobie z tym. Następnie, idąc dalej, pamiętaj, aby całkowicie zeskrobać talerze i unikać wkładania rzeczy takich jak tłuszcz do otworu odpływowego, aby nie spowodował kolejnego dużego smrodu.

TWOJA PRALKA

Jeśli masz pralkę z ładowaczem czołowym, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że może być szczególnie śmierdząca. Dzieje się tak, ponieważ układ wokół drzwi ma duży kontakt z wodą. Ta woda może zostać uwięziona podczas otwierania i zamykania drzwi, i znowu bakterie uwielbiają wilgoć i będą się tam rozwijać, mając połowę szansy.

Co możesz z tym zrobić? Pozostaw drzwi otwarte na kilka godzin po umyciu odzieży i raz w tygodniu wyczyść uszczelkę mieszanką sody oczyszczonej i białego octu, aby zapobiec pleśni.

ZMYWARKA

Zmywarka ma podobny problem do swojej podkładki, że chodzi w bliskim kontakcie z całym mnóstwem wody. Oczywiście ma również kontakt z resztkami jedzenia. Jeśli to zostanie pozostawione, może bardzo szybko spowodować pleśń. Na szczęście wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić cykl nagrzewania na sucho, gdy maszyna jest regularnie pusta. Jeśli jest już spleśniały, wyjmij kosze i zanurz w roztworze wybielacza na kilka godzin.

DYWANY

Dywany są bardzo chłonne i pochłaniają zapachy, a także brud, przez co czasami mogą śmierdzieć. Aby rozwiązać problem, wymieszaj kilka kropli olejku eterycznego z sodą oczyszczoną i posyp dywaniki. Pozostaw tak długo, jak możesz, a następnie odkurz. Powinny pachnieć jak zawsze.