Sztuka budowy domów z bali

Sztuka budowy domów z bali

Budowa domów z bali w Kanadzie trwa od wieków. Współcześni budowniczowie domów z bali zostały zepsute; rozpieszczani przez pojawienie się nowoczesnych narzędzi ręcznych i technik masowej produkcji.

Ostatnia generacja oryginalnych budowniczych domów z bali zniknęła z istnienia w latach 70. Na szczęście w kilku publikacjach zapisano wiedzę i techniki używane przez tych starych ludzi, dotyczące budowania domu z ręcznie robionych bali.

Używając tylko kilku podstawowych narzędzi ręcznych – takich jak siekiera, piła, wiertarka i młotek – oryginalny dom z bali został wykonany z ciosanych kłód, kamienia i błota. Jedyny koszt to cierpliwość, ciężka praca i pot. Nowoczesne elementy złączne, takie jak zaawansowane technologicznie wkręty do drewna i śruby, nie były dostępne. Zamiast tego ręcznie robione drewniane kołki wbijano w wywiercone ręcznie otwory, aby utrzymać każdy element na miejscu.

Fundamenty często były niczym więcej niż dużymi skałami wspierającymi płyty progowe. Niektórzy weterani stworzyli 36-calowy fundament skalny, wierząc, że termity i inne owady nie wspinają się poza tę wysokość, aby dotrzeć do elementów drewnianych.

Współcześni budowniczowie domów z bali

Obecnie domy z bali są nadal dostępne; począwszy od prostego, stosunkowo niedrogiego zestawu do samodzielnego montażu domu z bali (wraz z filmami instruktażowymi, jak zbudować chatę z bali), po wyrafinowany projekt luksusowego domu z bali o wartości wielu milionów dolarów. Wyszukane domy oferowane przez firmę zajmującą się projektowaniem i budową domów z bali, z armią rzemieślników do wykonania każdego projektu.

Względy finansowe

Wielu producentów domów z bali i sprzedawców zestawów domów z bali ma zasoby potrzebne do uzyskania kredytu na budowę domu z bali.

Ceny domów z bali są wyższe od gotowych domów. Tylko podstawowy projekt w zalesionym otoczeniu może przynieść ceny od 160 000 USD w górę.

Zestawy domów z bali dla majsterkowiczów kosztują od 20 do 30 USD za stopę kwadratową; większość z nich zawiera obszerne informacje o tym, jak zbudować chatę z bali. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem zestawu, koniecznie ustal, co jest w zestawie, a co nie.

Wiele dostępnych zestawów nie zawiera krytycznych komponentów i materiałów; w tym fundament, drzwi, okna, pokrycia dachowe, instalacje hydrauliczne i elektryczne oraz komponenty systemu, HVAC i standardowe materiały, takie jak sklejka i drewno wymiarowe. Pozyskanie i zainstalowanie tych niezbędnych materiałów i komponentów może znacznie zwiększyć całkowity koszt domu.

Rozważania strukturalne

Opcje strukturalne, takie jak kamienny kominek i komin, dramatycznie dodają estetycznego uroku i piękna każdemu domowi z bali. Jednak aby zapewnić bezpieczeństwo przeciwpożarowe i odpowiednio wykonany kominek kamienny kominek najlepiej pozostawić w rękach wykwalifikowanego kamieniarza lub wykonawcy kominka. Nawet jeśli sam zbudowałeś dom z bali za pomocą zestawu.

Budowniczowie domów z bali dla majsterkowiczów powinni również zdobyć wiedzę na temat wymagań dotyczących klasyfikacji belek konstrukcyjnych dla bali ściennych i belek dachowych, które będą musiały przenosić duże obciążenia śniegiem. Niektóre dzienniki mogą nie spełniać takich wymagań. Jest to szczególnie ważne, jeśli konstruktor DIY będzie ciął i rąbał własne kłody.

Uwaga: większość dostępnych na rynku zestawów zawiera belki konstrukcyjne, które zostały posortowane i spełniają wymagania dotyczące nośności.

Znajdź narzędzie do tworzenia domów z bali

Dla osób, które chciałyby posiadać dom z bali w Kanadzie lub chcieliby znaleźć firmę zajmującą się budowaniem domów z bali, TrustedPros.ca jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia. Właściciele projektów domów z bali w Ameryce Północnej, a także osoby planujące budowę domów z bali w Ontario, Kanadzie lub jakiejkolwiek innej prowincji mogą bez trudu zlokalizować ekspertów w zakresie domów z bali; bez zobowiązań i całkowicie za darmo.

Właściciele projektów po prostu się rejestrują; opublikuj swój projekt domu dziennika online, szybko i łatwo. Zacznij otrzymywać konkurencyjne oferty od wiarygodnych lokalnych wykonawców w ciągu kilku dni, a nawet godzin od nadania; i rozpocznij realizację projektu domu z bali w Kanadzie.