Na twojej działce zalegają śmieci? Najwyższa pora zrobić z tym porządek.

Na twojej działce zalegają śmieci? Najwyższa pora zrobić z tym porządek.

Zdarza się potrzeba przeprowadzenia generalnego remontu lub prac rozbiórkowych. Niektórzy są w trakcie budowy domu, inni zdążyli już w nim zamieszkać. Po takich pracach często pozostają góry śmieci. Nie zawsze wykonawca dba o to, by pozbywać się ich na bieżąco. Wówczas w otoczeniu zabudowań zalegają nieestetyczne i niebezpieczne dla ludzi i środowiska odpady. W niektórych przypadkach śmieci takie są wywożone na własną rękę w jakieś ustronne miejsce. Potem okazuje się, że ktoś odkrywa na swojej działce odpady, które pojawiły się znikąd. Co z nimi wtedy zrobić? Gdzie je wywieźć i czy w ogóle próbować robić to samemu? Najlepiej powierzyć takie zadanie firmie, która zajmie się wszystkim od początku do końca.

Kontenery.

Trzeba znaleźć firmę, która oferuje wywóz odpadów w kontenerach. Może to być np. https://skip-recycling.pl/. Przedsiębiorstwo operujące na terenie Poznania i w okolicznych miejscowościach. Ma ono w ofercie wiele różnych rozmiarów kontenerów (zamawiamy zgodnie z potrzebami, wszytko zależy od ilości i kategorii odpadu). Firma posiada zarówno małe (1,7 m3), jak i naprawdę duże kontenery (do 33 m3). Ma też wiele pośrednich, mieszczących się w tym zakresie. Po ustaleniu szczegółów kierowca dostarcza pojemnik i zostawia go do dyspozycji klienta. Jedyne, co musimy zrobić, to wrzucić do niego odpady. Następnie kontener jest odbierany i śmieci jadą do punktu, w którym nastąpi ich utylizacja.

Ciężarówka z HDS.

Alternatywą dla kontenerów są samochody wyposażone w hydrauliczny wysięgnik. Również takimi pojazdami dysponuje Skip Recykling. Mają one wszechstronne zastosowanie. Załadunek i rozładunek ziemi, kruszywa, gruzu, śmieci. Firma pomoże również w przypadku rozładunku/załadunku materiałów gabarytowych, konieczności wykonania wykopów inżynieryjnych i budowlanych. HDS bywa bardzo pomocny podczas dokonywania rozbiórek budynków, nawierzchni dróg i parkingów oraz rozgarniania gruzu, piasku i kruszywa.

Czy odbiorą wszystkie śmieci?

Skip Recykling, jako jedna z nielicznych firm odbiera większość kategorii odpadów. Prócz wywozu gruzu, zajmuje się również utylizacją odpadów ogrodowych, takich jak ziemia, gałęzie, liście, trawa, pozostałości po wycince drzew. Firma deklaruje gotowość odbioru gabarytów (całe meble oraz ich fragmenty, płyty wiórowe, boazerie itp.). Zabiera odpady budowlane i remontowe, czyli opakowania, po materiałach, kartony, skrzynki, wiaderka, folie itp., oraz wiele problematycznych substancji. Należą do nich m.in. papa, styropian, wata szklana oraz wiele innych materiałów izolacyjnych.