Kamienne inspiracje w nowoczesnych aranżacjach kominków.

Kamienne inspiracje w nowoczesnych aranżacjach kominków.

Kominki jako wyposażenie naszych domostw przeżywają swój wielki powrót, po przez nowoczesne ekologiczne rozwiązania, podbijają serca coraz to większej ilości miłośników naturalnego blasku i ciepła w swoich mieszkaniach i domach.

Szeroki wybór wkładów kominkowych i ich różne warianty zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Kominki aranżujemy w salonach, kuchniach, stosowane są kominki narożne, często w otwartych pomieszczeniach pomiędzy otwartymi przestrzeniami np. pomiędzy salonem, a kuchnią, kominki wstawiamy także do mieszkań np. w blokach, stosując cieszące się niezwykłą popularnością biokominki.

Przy wyborze samego wkładu kominka kierujemy się technicznymi parametrami, przeznaczeniem kominka i jego zastosowanie, decyzje powierzamy fachowcom, którzy w profesjonalny sposób dopasują odpowiedni wkład do naszych oczekiwań.

Kolejnym etapem jest wygląd zewnętrzny kominka, który niejednokrotnie jest centralnym elementem wyposażenia naszego pomieszczenia i spełnia funkcje estetyczne.

I w tej kwestii mamy niezwykle duże pole manewru, w zależności od rodzaju pomieszczenia, jego stylu, kolorystyki, ilości światła, możemy zaaranżować zewnętrzny design naszego kominka.

Jak zaakcentowane zostało na początku zajmiemy się naturalnym kamieniem, który doskonale sprawdza się jako element wykończeniowy stosowany w obudowie kominków. Do dyspozycji mamy wiele materiałów w niemal nieograniczonej kolorystyce i fakturze. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia i zamysł estetyczny naszych wnętrz.

Do najpopularniejszych kamieni, które wykorzystywane są jako element wykończeniowy jest granit i marmur, popularne są także wykładziny wapienne np. trawertyn, a także kamienie piaskowe.

Elementy wykończeniowe dopasowywać będziemy do koncepcji estetycznej pomieszczenia, i tak w dużych przestronnych salonach o stonowanych barwach i ascetycznym wyposażeniu, świetnie sprawdzą się jasne marmury i granity, tak obudowany kominek będzie świetnie wkomponowywał się do całość.

Granit i marmur także świetnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach nawiązujących do architektonicznej tradycji antyku, a także w nowoczesnych zimnych wnętrzach nawiązujących do skandynawskiego stylu.

W mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się wybarwiony kamień, dobrym przykładem będzie marmur w odcieniach czerwieni połączony z polerowanym na wysoki połysk trawertynem, co w efekcie da nam niezwykle eleganckie i interesujące pod względem designu wykończenie niewielkiego kominka narożnego.

W odróżnieniu od granitu, marmur jest materiałem który świetnie poddaje się obróbce rzeźbiarskiej, w związku z tym możemy zastosować ornamentykę na marmurowych wykończeniach kominka, nadając mu artystycznego splendoru.

Po przez swoją uniwersalność i właściwości, a także szeroką kolorystykę, wykończeniowe elementy mogą przybierać różne formy, można je stosować do całej zabudowy łącząc np. z trawertynem, lub stosować tylko jako niewielkie elementy dekoracyjne.