Ogrodzenia przenośne tymczasowe jako zabezpieczenie inwestycji

Ogrodzenia przenośne tymczasowe jako zabezpieczenie inwestycji

Rozpoczynając inwestycję niezależnie od jej rozmiaru, miejsca czy rodzaju stajemy przed koniecznością rozplanowania wszystkich szczegółów, załatwienia formalności, ustalenia budżetu na konkretne działania i wielu innych aspektów. Jednym z pierwszych punktów na naszej liście, przed rozpoczęciem każdej budowy musi być solidne ogrodzenie tymczasowe , czyli odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy ale też naszych materiałów i ludzi. Rzadko się zdarza, że przy rozpoczęciu budowy decydujemy się na ogrodzenie docelowe dlatego też przyjrzyjmy się bardzo popularnemu rozwiązaniu, a mianowicie przenośnym ogrodzeniom tymczasowym.

Korzyści wynikające z wyboru ogrodzenia tymczasowego

Jednym z głównych benefitów przemawiających za zakupem bądź wynajmem ogrodzenia tymczasowego jest oczywiście cena. Faktem jest,  że ogrodzenie tymczasowe jest dużo tańsze niż ogrodzenie docelowe w związku z czym nie nadwyręża naszego budżetu już na wstępnym etapie, a jednocześnie skutecznie zabezpiecza materiały składowane na placu budowy, utrudnia wtargnięcie osób trzecich i eliminuje możliwość wypadku.

Kolejnym atutem jest trwałość i wysoka jakość ogrodzeń tymczasowych. Dzięki ich ocynkowanej powłoce odporne są na warunki atmosferyczne: niskie temperatury, śnieg, deszcz. Charakteryzują się właściwościami antykorozyjnymi dzięki czemu mogą być używane przez bardzo długi czas i mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Mobilność i elastyczność. Są bardzo łatwe w montażu i demontażu. Dzięki specjalnym  betonowym lub z tworzywa sztucznego stopom, ogrodzenia ażurowe lub ogrodzenia pełne solidnie stoją na każdym podłożu, bez konieczności kopania słupków przytwierdzających. Ogrodzenia Tymczasowe Budowlane możemy  ustawiać w dowolnej konfiguracji geometrycznej i na każdym podłożu, a jednocześnie w miarę postępu naszych prac możemy je przestawiać, aby ułatwiać wjazd sprzętom budowlanym. Mogą również w dowolnym miejscu pełnić funkcję bramy czy furtki. Są ponadto bardzo łatwe w transporcie.

Przy wyborze ogrodzenia tymczasowego nie mamy konieczności grodzenia całej działki, a jedynie teren, na którym prowadzone są prace.

Co zrobić po zakończeniu budowy z naszym ogrodzeniem tymczasowym? Bardzo popularna w ostatnim czasie jest opcja wynajemu ogrodzeń tymczasowych, dzięki czemu dostajemy kompleksową usługę montażu i demontażu oraz  doradztwa na każdym etapie. Ceny różnią się w zależności od ilości paneli, długości najmu czy regionu.

Wybór ogrodzenia tymczasowego

Na chwilę obecna na rynku dostępnych jest wiele wariantów ogrodzeń tymczasowych w zależności od konstrukcji i ceny. Należy zatem zastanowić się przed zakupem czy wynajmem jaki rodzaj ogrodzenia potrzebujemy, na jak długo czy w jakiej lokalizacji znajduje się nasza budowa. Powszechność ogrodzeń tymczasowych na rynku ukształtował korzystne ceny i wysoką jakość obsługi klienta.

Podstawowym podziałem jeżeli chodzi o ogrodzenia tymczasowe są ogrodzenia ażurowe i ogrodzenia pełne.

Jeżeli chodzi o ogrodzenia ażurowe to jest to najbardziej popularny wybór. Tego typu ogrodzenia możemy spotkać przy budowach w całej Polsce. Jest to rama z ocynkowaną siatką w środku. Charakteryzują się trwałością przy jednocześnie lekkiej konstrukcji. Najczęściej wybierane przy inwestycjach na obrzeżach miasta, czy przy zabezpieczeniu imprez masowych.

Ogrodzenia pełne natomiast, składają się z ramy wypełnionej blachą trapezową. Wysłaniają zatem teren naszej budowy. Stosowane są najczęściej przy budowach w centrach miasta aby osłonić naszą inwestycje przed ciekawskimi oczami.

Wybór ogrodzenia przenośnego jest stosunkowo łatwy, a na rynku znajdziemy szereg firm, które zajmują się profesjonalną sprzedażą oraz wynajmem długoterminowym.