Przewodnik krok po kroku po szybkiej przeprowadzce

Przewodnik krok po kroku po szybkiej przeprowadzce

Wyobraź sobie najlepsze życie w idealnym świecie, w którym wszystko dzieje się w jednej chwili. Brzmi sennie i nierealnie, prawda? Cóż, może to zabrzmieć sennie, ponieważ w prawdziwym świecie proces wymaga czasu. Ludzie potrafią robić rzeczy szybko, ale wynik jest zwykle nieprzyjemny. Dzieje się tak z jednego głównego powodu; nie jest dobrze przygotowany do wykonania określonego zadania.

Jeśli zrobisz to poprawnie, bez wątpienia możesz wykonywać szybkie i wydajne zadania. Będziesz jednak musiał zaplanować i wykonać to z bardzo potrzebnym wysiłkiem i poświęceniem. Ta sama rada dotyczy szybkiego wyprowadzki. Ludzie często wyprowadzają się w pośpiechu, co w zamian powoduje większe cierpienie.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie wykonują dwa rodzaje szybkich ruchów:

Typ A: Przeprowadzka, podczas której nie masz dużo czasu na wyprowadzkę i przeniesienie się w inne miejsce.

Typ B: Relokacja, w której zwlekasz z terminem przeniesienia.

Więc jakim jesteś typem? Nie ma to znaczenia, jeśli wpadniesz w typ A lub B, ponieważ oba typy będą potrzebować doskonałego przewodnika ruchu.

Dla ułatwienia, oto przydatny przewodnik krok po kroku, jak szybko się wyprowadzić.

1. POZBĄDŹ SIĘ NIEPOTRZEBNYCH PRZEDMIOTÓW

Pamiętaj, że im mniejsze przedmioty zapakujesz, tym szybciej się wyprowadzisz. Postaraj się pozbyć wszystkich niepotrzebnych rzeczy, które masz. Możesz je sprzedać, aby zarobić trochę gotówki lub przekazać je na szczytny cel. Innym idealnym sposobem byłoby podzielenie przedmiotów na trzy części: recykling, darowizny i sprzedaż. Po prostu upewnij się, że podróżujesz tylko z potrzebnymi przedmiotami, inaczej będziesz się obciążać bez powodu.

Myśl też w sposób praktyczny, a nie sentymentalny. Przedmioty zajmują szczególne miejsce, ale trzymanie się wszystkiego, co posiadasz, wcale nie jest mądre.

2. ZACZNIJ OD LOGISTYKI 

Do szybkiego ruchu najlepiej jest zacząć od logistyki. Oznacza to zaplanowanie przebiegu procesu relokacji. Jeśli martwisz się o przechowywanie, rozważ wynajęcie niezawodnego  magazynu. Inną opcją byłoby zatrudnienie profesjonalnych przewoźników w Twojej okolicy. Przemieszczająca się ciężarówka lub firma doskonale zdają sobie sprawę z obsługi logistyki, odciążając Cię. Ponieważ będziesz zatrudniać pomoc lub wynajmować przestrzeń magazynową, zaplanuj odpowiednio budżet przeprowadzki. 

3. ZRÓB PLECAK Z NIEZBĘDNYMI AKCESORIAMI 

Przed zapakowaniem znajdź torbę i wypełnij ją niezbędnymi przedmiotami, których nie możesz zgubić. Przeprowadzka może wywołać panikę i chaos w ostatniej chwili. W takich okolicznościach możesz stracić najważniejsze elementy. Aby tak się nie stało, odłóż torbę i napełnij ją rzeczami, których będziesz stale potrzebować. Lista takich niezbędnych elementów byłaby:

 • Leki
 • Para lub dwa ubrania
 • Legalne dokumenty
 • Ładowarki
 • Produkty toaletowe

4. ZAINWESTUJ W MATERIAŁY OPAKOWANIOWE

Podczas przeprowadzki w krótkim okresie będziesz potrzebować materiałów do pakowania. Ponieważ nie będziesz miał czasu na ręce, kup je wszystkie razem. Kup to, czego potrzebujesz, od zakupu pudeł kartonowych i taśmy po trwałe markery i plastikowe pojemniki. Potraktuj to jako ważny krok, w przeciwnym razie będziesz biegał w tę iz powrotem do centrum handlowego.

5. POZWÓL OSOBOM PRZEPROWADZAJĄCYM SIĘ POMÓC

Jak wspomniano powyżej, zatrudnienie pomocy byłoby idealnym przełomem w procesie relokacji. Niech przewoźnicy będą służyć i podsumuj wszystko tak szybko, jak to możliwe. W ten sposób wykonają swoją pracę, a ty wykonasz swoją. Z ich pomocą będziesz mógł szybko zarządzać czasem i zmianą.

Niektóre miejsca, w których możesz zaangażować osoby przeprowadzające, to:

 • Pakowanie szafek kuchennych
 • Zwracanie niepotrzebnych przedmiotów w celu recyklingu, sprzedaży lub darowizny
 • Przenoszenie dużych przedmiotów i mebli
 • Zawijanie
 • Rozpakowanie i zrzucenie rzeczy w nowe miejsce
 • Demontaż niektórych przedmiotów i naprawianie ich po przeprowadzce

OSTATNIE SŁOWO

Wykonując szybki ruch, staraj się grać mądrze, inaczej stracisz więcej czasu. Wszystko działa w wymaganym czasie, ale wymaga dużo wysiłku i badań. Dzięki poradnikowi krok po kroku łatwo zarządzasz procesem relokacji.

Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie szybko się wyprowadzić, czy to twój pierwszy ruch, czy inny. Po prostu skup się na dacie przeprowadzki i odpowiednio zaplanuj proces przeniesienia.