Rolety i żaluzje jako element wyposażenia wnętrz

Rolety i żaluzje jako element wyposażenia wnętrz

Funkcjonalność i skuteczna ochrona – rolety i żaluzje

Wraz z początkiem lata zwiększa się ilość promieni słonecznych. Jednocześnie wpadające do wnętrza promienie słońca mogą znaczące podnosić panującą tam temperaturę. Tym samym niezbędne jest korzystanie z metod pozwalających na ograniczenie promieniowania słonecznego. W tym celu wykorzystać można rolety i żaluzje. Są te produkty ogólnodostępne, które charakteryzują się niezwykle wysoką skutecznością w zakresie ograniczania promieniowania świetlnego. Dodatkowo rolety oraz żaluzje na Śląsku są nie tylko bardzo funkcjonalne, lecz również mogą odgrywać rolę dekoracyjną w każdym wnętrzu. Bogactwo kolorów oraz wzorów rolet, a także zróżnicowane materiały wykorzystywane do produkcji żaluzji sprawiają, że produkty te dopasować można do każdego wnętrza.

Najpopularniejsze rodzaje rolet

Wśród najbardziej popularnych rolet znajdują się rolety rzymskie. Są one połączeniem funkcjonalności klasycznych rolet z dekoracyjnością zasłon. Rolety rzymskie wykonywane są z tkanin, które naciągane są równomiernie na sznureczek. Tworzą się w ten sposób regularne fale, które są niezwykle dekoracyjne. Dodatkowo mogą posiadać wzmocnienia w postaci fiszbin zarówno z przodu jak i z tyłu. Nie tylko wzmacnia to całą konstrukcję, lecz również pozwala na równomierne układanie się materiału. Rolety rzymskie dostępne są nie tylko w postaci zaciemniających tkanin, lecz również transparentnych materiałów. Dlatego też w różnym stopniu chronią przed promieniowaniem słonecznym, w zależności od potrzeb. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się również rolety plisowane. Tworzą one harmonijki wolnowiszące, które także cechują się wysokimi walorami dekoracyjnymi. Można umieszczać je zarówno na typowych oknach prostokątnych, lecz również tych o nieregularnych kształtach, na przykład oknach trójkątnych, okrągłych czy trapezowych.

Funkcje i zalety rolet i żaluzji

Zarówno rolety i żaluzje cechują się dużą łatwością w utrzymaniu czystości, gdyż najczęściej wystarczy przecieranie ich wilgotną szmatką w celu usunięcia kurzu. Dodatkowo korzystać można z bardzo bogatego wyboru wytrzymałych tkanin, odmian kolorystycznych oraz wzorów. Rolety jak i żaluzje cechują się również bardzo eleganckim wyglądem, który idealnie pasuje do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Zastosowanie ich w pomieszczeniu umożliwia swobodne regulowanie poziomu przesłony, aby dzięki temu określić jaka ilość światła może wpaść do pomieszczenia. Zarówno rolety jak i żaluzje cechują się również prostym montażem oraz banalną obsługą.