Aluminiowe drzwi zewnętrzne – w budownictwie pasywnym i tradycyjnym

Aluminiowe drzwi zewnętrzne – w budownictwie pasywnym i tradycyjnym

Zarówno budownictwo pasywne, jak i tradycyjne rządzą się swoimi prawami. Występuje tu sporo różnic, wymogów i konieczności stawiania na inne produkty, chociażby w zakresie stolarki drzwiowej i okiennej.

Stolarka drzwiowa należy do jednych z najważniejszych elementów każdego obiektu. Na popularności nie tracą produkty drewniane, lecz dużą konkurencją są dziś dla nich drzwi wykonane z aluminium. Estetyczne, funkcjonalne, trwałe i pozwalające na znalezienie miejsca na oszczędności. Dlaczego warto wybrać drzwi aluminiowe? W czym przeważają nad drewnianymi odpowiednikami?

Dopracowane procesy produkcyjne i wyższa jakość

Po nieprecyzyjnie wykonanych, mało odpornych na uszkodzenia i surowych drzwiach aluminiowych nie ma już śladu. Dziś możemy liczyć na stolarkę drzwiową, w której aluminium oznacza komfort użytkowania, żywotność i elegancki, ciekawy wygląd. Drzwi bazujące na aluminium mogą być również tańsze od drewnianych odpowiedników, a to za sprawą faktu, że są konstrukcjami cieńszymi i lżejszymi, więc łatwiejszymi w montażu.

Nie ma ryzyka wypaczenia czy odkształcenia, co kiedyś było częstym problemem wśród drzwi aluminiowych. Znalazło się za to miejsce na wysoką jakość, dużą odporność na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych, a także możliwość łączenia z innymi materiałami. Ponadto to odbiorcy decydują o tym, jak mają się prezentować zewnętrzne drzwi.

Aluminium może bowiem pozostać chłodne i surowce w swojej estetyce, by wpisywać się w potrzeby obiektów biurowych lub innych budynków użyteczności publicznej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować okleinę, która imituje naturalny materiał, a w ten sposób zyskać na wizualnie ciepłej i wyjątkowej stolarce drzwiowej.

Jak prezentują się drzwi w różnych wersjach, można się przekonać dzięki konfiguratorowi, dostępnemu pod adresem http://konfigurator.kobbe.pl/konfigurator/pl/.

Niższe koszty? To możliwe!

Stolarka drzwiowa bazująca na aluminium to inwestycja w trwałość i wygodę na długie lata użytkowania. Zminimalizowane ryzyko uszkodzenia bądź jakiejkolwiek usterki. Do tego pełen komfort otwierania i zamykania drzwi, bez konieczności pamiętania o czasochłonnych zabiegach konserwacyjnych i pielęgnacyjnych.

Na drzwiach aluminiowych można oszczędzić nie tylko za sprawą finalnie niższych kosztów zakupu i montażu. Mówimy o produkcie spełniającym wymogi pod względem izolacji termicznej. Tego typu produkty doskonale chronią przed ucieczką ciepła, można więc liczyć na mniejsze potrzeby dogrzewania wnętrz i niższe rachunki w sezonie grzewczym.

Parametry stolarki drzwiowej, które należy uwzględnić

Poszukując idealnie dopasowanego modelu drzwi zewnętrznych, trzeba uwzględnić kilka parametrów. Dla oszczędności na ogrzewaniu i minimalizowaniu ryzyka ucieczki ciepła, należy zwrócić uwagę na parametr Ud, czyli współczynnik ciepła. Im jest on niższy, tym lepiej.

O właściwej izolacji akustycznej zadecyduje minimalny poziom decybeli, określony na poziomie 30.

Obiekty położone daleko od centrum i innych budynków, potrzebują lepszych zabezpieczeń antywłamaniowych, ponieważ są bardziej narażone na działanie potencjalnych intruzów. Aluminiowe drzwi oferowane przez polską markę KOBBE, doskonale wpisują się w te potrzeby ponieważ są to produkty o podwyższonej klasie bezpieczeństwa, odpowiadające certyfikatowi antywłamaniowemu RC2.

W polskim prawie znajdujemy także minimalne wymiary drzwi zewnętrznych, czyli 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Aluminiowe drzwi mogą być wykonane w innych rozmiarach, również nietypowych, przy czym kluczowe jest zagwarantowanie bezproblemowego poruszania oraz wnoszenia ciężkich i dużych przedmiotów, np. mebli i sprzętów AGD.

Za komfort odpowiada także sposób otwierania drzwi zewnętrznych – zalecany kierunek otwierania na zewnątrz (dla domów) lub do wewnątrz (dla mieszkań w blokach).

Ponadczasowy design i trwałość

Wśród aluminiowych drzwi zewnętrznych znajdują się produkty nowoczesne, bardzo estetyczne, ciekawe wizualnie. Tylko od odbiorców zależy, jaki kształt, kolorystykę czy łączenie z innymi materiałami będą prezentować. Za każdym razem jednak, podkreślą zarówno architekturę obiektu, jak i przestrzeń wewnętrzną.

Marka KOBBE to świetna okazja, by znaleźć odzwierciedlenie wyobrażeń o stolarce drzwiowej, uzyskać zabezpieczenie domu lub innego obiektu, czyli drzwi, które będą funkcjonalne, unikalne i designerskie.

Tak wykonane drzwi z aluminium są także odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego świata oraz zmieniającego się klimatu i warunków pogodowych. Aluminiowe drzwi poradzą sobie bowiem narażone zarówno na działanie niskiej i wysokiej temperatury, promieniowania słonecznego, wiatru, opadów, jak i zabrudzeń i drobnych cząsteczek kurzu czy pyłów, które pojawiają się w powietrzu.

Jeśli w grę wchodzi połączenie komfortu użytkowania, nowoczesny design, możliwość zrealizowania indywidualnego projektu i gwarancja wysokiej jakości produktów, aluminiowe drzwi zewnętrzne spełnią nasze oczekiwania.