Naprawa rolety, dlaczego powinien robić to specjalista?

Naprawa rolety, dlaczego powinien robić to specjalista?

Niestety jak wiele sprzętów znajdujących się w obrębie gospodarstwa domowego, tak i rolety okienne czasami ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Nie ma rzeczy idealnych, trwałych na tyle by nie ulegały zniszczeniom. Są za to rzeczy takie, które można naprawić, a rolety okienne do nich z pewnością należą. Na pewno te zakupione w sklepie internetowym z roletami – Zwijane.pl. Okazuje się jednak, że często chcąc to zrobić na własną rękę, można doprowadzić do powstania jeszcze większych szkód. Dlaczego? Przede wszystkim powód jest jeden – aby coś naprawić potrzeba do tego wiedzy. Zwłaszcza w przypadku rolet, które są dość specyficznym przedmiotem. Ich naprawa wymaga pewnego zaplecza, którego nie zbuduje się w ciągu jednego dnia, bazując na danych znalezionych w przeglądarce internetowej. Czasem warto sięgnąć po pomoc specjalisty.

Naprawa rolety na własną rękę – dlaczego nie powinniśmy tego robić sami?

Wśród jednych z najczęściej pojawiających się usterek tego sprzętu wylicza się m.in. uszkodzenie taśmy zwijacza. Zerwana taśma sprawia, że roleta bezwiednie opada, przez co jej opuszczanie lub podnoszenie za pomocą mechanizmu sterującego, nie przynosi żadnego efektu. Wydawać by się mogło, że w celu jej naprawienia wystarczy jedynie wymienić taśmę. Okazuje się jednak, że niestety nie rozwiąże to problemu powstawania usterki w przyszłości.

Zerwanie się taśmy jest zazwyczaj skutkiem niepoprawnie wykonanych pomiędzy zwijaczem a roletą otworów. Wymieniając zerwaną taśmę, bez wyeliminowania czynnika, jakim są źle nawiercone otwory, narażamy rolety na ryzyko powstania kolejnych usterek, o czym wie zresztą specjalista. Niestety bardzo często prób naprawy tego uszkodzenia podejmują się osoby nie posiadające takiej wiedzy. Dlatego w kolejnych latach, a nawet miesiącach taśma zrywa się ponownie… A to tylko jeden z wielu przypadków.

Pomoc eksperta jedyną deską ratunku

Podobnie sprawa prezentuje się z montażem rolet. Przedmioty te, mogą wydawać się łatwe w montażu, zwłaszcza jeżeli są one niewielkich, kompaktowych rozmiarów. Dla nowicjuszy i osób nie mających wcześniej do czynienia z montażem rolet może jednak czyhać wiele przykrych niespodzianek. Niewłaściwe zawieszenie rolety z pewnością w przyszłości przyniesie wielu szkód. W najmniejszym przypadku skończy się to wydawaniem nieprzyjemnych dźwięków. w najgorszym może dojść jednak do jej zerwania z fasady budynku, a w efekcie – do całkowitego popsucia.

Dlatego czasem lepiej nie ryzykować i  udać się z pomocą do eksperta. Wtedy można mieć pewność, ze montaż lub naprawa zostaną wykonane w sposób solidny. Szukając pomocy warto zgłosić się do firmy Monirol.pl, która od lat specjalizuje się w tej dziedzinie.