Filtr wody do ekspresów do kawy SAGE

Filtr wody do ekspresów do kawy SAGE

Filtrowanie wody pomaga w przeprowadzaniu różnych czynności codziennego dnia. Filtrowana woda nie służy tylko i wyłącznie do picia wprost z dzbanka. Również urządzenia AGD lepiej funkcjonują, gdy korzystają z wody filtrowanej. Przykładem może być ekspres do kawy. Filtr wody do ekspresów do kawy Sage sprawia, że kawa, którą produkuje ekspres jest o wiele lepsza w smaku, a i pachnie bardziej wyraziście. Co może być przyczyną takiej sytuacji?

Zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne wody wodociągowej – jak z nimi walczyć?

Zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne wody są problemem, który nie wpływa bezpośrednio na życie człowieka. Może tylko pogarszać jego jakość – chyba, że woda jest bardzo zatruta tymi komponentami. Woda wodociągowa jest sprawdzana pod względem zakażenia bakteriami czy pierwotniakami – ich brak oznacza, że woda jest zdatna do picia. Jednak oprócz nich w wodzie istnieją zanieczyszczenia związkami chemicznymi czy pierwiastkami jak chlor, metale czy pestycydy. Woda bogata w duże stężenia tych związków może być po prostu niesmaczna mając charakterystyczny, metaliczny posmak.

Filtr wody do ekspresów do kawy Sage potrafi w trakcie filtrowania wody pobrać większość z tych negatywnych związków gromadząc je w swojej powierzchni. Dzięki temu woda, która trafia do kolejnych elementów ekspresu do kawy jest czysta. W wyniku tego powstaje kawa złożona nie tylko z najwyższej jakości zmielonych ziaren, ale również krystalicznie czystej wody. Dla osób, które choć trochę znają się na kawie jest to bardzo ważne. Wprawny kawosz od razu pozna różnicę pomiędzy kawą wykonaną z niefiltrowanej, a kawą wykonaną z filtrowanej wody.

Ekonomia podczas zakupu

Podczas zakupu akcesorium jakim jest filtr wody do ekspresów do kawy Sage poleca się od razu zakupić zestaw filtrów. Bowiem prędzej czy później (w zależności od częstości użytkowania) będzie trzeba wymienić go na nowy. Podczas zamówienia od razu kilku filtrów wiele sklepów oferuje wysokie rabaty dla takich klientów – warto z nich skorzystać.