Jak czyścić szafki kuchenne

Jak czyścić szafki kuchenne

Kuchnia to esencja każdego domu, w większości sekcji. Przywołuje myśli o historii twojej rodziny.

Jest to główny problem większości posiadaczy inteligentnego domu lub kobiet. Szafka jest najważniejszą częścią kuchni, a ich wygląd ma ogromne wrażenie na ogólnym wyglądzie kuchni jako całości!

Ja też miałem tę trudność! Sam jestem miłośnikiem czystości i higieny, próbowałem różnych sposobów, aby utrzymać szafki kuchenne w czystości, ale nic tak naprawdę nie działało, zanim zrozumiałem prawdziwy sekret czyszczenia szafek kuchennych!

Istnieje wiele czynników, które powodują zabrudzenie szafek kuchennych, w tym narażenie na brud, bakterie, zamykanie i otwieranie szafek przez dzieci, tłuszcz z gotowania, a także wpływ temperatury zewnętrznej.

Czynniki te zmuszają Cię do czyszczenia ich co tydzień, jeśli nie codziennie.
Czyszczenie szafek kuchennych zależy głównie od rodzaju posiadanych szafek. Jednak w przypadku wskazówek dotyczących czyszczenia szafek kuchennych należy wziąć pod uwagę następujące materiały:

  • Uniwersalny rozcieńczony środek czyszczący
  • Detergent i woda
  • Ocet i woda
  • Soda oczyszczona i woda

Szafki kuchenne są czyszczone w cotygodniowym trybie punktowym. Wystarczy rozpylić uniwersalny środek czyszczący na ściereczkę z mikrofibry i zetrzeć odciski palców, odpryski i inne ślady. Pamiętaj, aby wyczyścić również obudowę.

Metalowe szafki to chyba najłatwiejsza do czyszczenia powierzchnia. Wszystkie powyższe metody będą działać z metalem, z wyjątkiem sody oczyszczonej.

Szafki malowane farbą olejną, znacznie trwalsze niż drewno, zawsze wymagają dobrego szorowania.

Najlepszym sposobem namoczenia drewnianych szafek jest zakup środka do czyszczenia drewna na bazie mydła olejowego.