Jesienna lista kontrolna, o której mogłeś zapomnieć

Jesienna lista kontrolna, o której mogłeś zapomnieć

Listopad to często pora roku, kiedy pogoda zaczyna się ochładzać, a dni stają się krótsze i bardziej ruchliwe. Upewnij się, że Twoje jesienne czynności konserwacyjne zostały ukończone przed rozpoczęciem wakacji, korzystając z naszej listy kontrolnej, o której mogłeś zapomnieć.

Sprawdź strych

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, najważniejszym miejscem w domu, które należy ocieplić, jest strych. Poddasze Twojego domu to strefa buforowa, która utrzymuje ciepło tam, gdzie chcesz i kontroluje koszty energii. Jeśli nie lubisz strychów lub po prostu nie masz czasu, zadzwoń do House Doctors, aby umówić się na bezpłatną wycenę.

Grabienie liści

Czy wiesz, że jesienne liście mogą zdusić trawę i doprowadzić do problemów z owadami i chorobami? Zamiast je zgrabiać, rozdrobnij je za pomocą kosiarki, a następnie zgrab, aby użyć jako ściółki w ogrodzie kwiatowym lub warzywnym.

Uzupełnij karmniki dla ptaków

Większość ptaków udaje się na zimę na południe, ale nie oznacza to, że należy przestać karmić ptaki, które trzymają się w pobliżu. Rozważ zakup karmnika dla ptaków, jeśli jeszcze go nie masz. Według Towarzystwa Audubon ponad 100 gatunków ptaków uzupełnia swoją dietę pokarmem często znajdowanym w lokalnych karmnikach. Kiedy brakuje pożywienia, ptaki szukają pomocy człowieka, aby się ogrzać i nakarmić. Karmniki mogą być również używane dla ptaków podróżujących na południe, które po drodze zatrzymują się na przekąskę.

Wyczyść garaż

Organizacja garażu jest szczególnie ważna, zanim nadejdą niższe temperatury, aby można było wyciągnąć samochód z zimna. Poświęć dzień i zorganizuj swój garaż, usuwając bałagan i śledząc posiadane przedmioty, a co ważniejsze, przedmioty, których będziesz potrzebować. Pamiętaj, aby umieścić przedmioty, których nie będziesz potrzebować, aż do cieplejszej pogody i trzymaj często potrzebne przedmioty blisko siebie w okresie sezonowym (np. Dekoracje świąteczne).

Zakryj komin

Sezon kominowy szybko się zbliża i chcesz mieć pewność, że Twój działa, gdy tego potrzebujesz. Zaplanuj zainstalowanie czapek kominowych, jeśli jeszcze ich nie masz, aby utrzymać dziką przyrodę z dala od domu. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest niespodziewany gość i nie, nie mamy na myśli Świętego Mikołaja! Jeśli przechowujesz drewno na opał na zewnątrz, upewnij się, że nie jest ono umieszczone bezpośrednio przy domu, gdzie myszy i termity mogą do niego dotrzeć i przedostać się do domu.