Nogi metalowe od stołu – dlaczego warto w nie inwestować?

Nogi metalowe od stołu – dlaczego warto w nie inwestować?

Jak wiadomo każdy stół potrzebuje nóg, ale wbrew pozorom ich dobór może sprawić sporo problemów. Nieodpowiednie zmniejszą funkcjonalność tego istotnego elementu wyposażenia jadalni lub salonu. Wiele osób decyduje się na zakup metalowych nóg od stołu. Wyjaśniamy, dlaczego warto skorzystać z takiej opcji.

Metalowe nogi a aranżacja

Wbrew błędnym opiniom wielu osób zakup i montaż metalowych nóg od stołu nie oznacza zwiększenia jego funkcjonalności przy jednoczesnym zmniejszeniu walorów estetycznych. Ten materiał cechujący się surowością sprawdzi się w wielu nowoczesnych stylach aranżacyjnych, takich jak skandynawski lub loft. Będzie stanowił idealne dopełnienie minimalistycznego charakteru tak urządzonych wnętrz. Nogi metalowe od stołu https://sklep.merkuryam.pl/NOGI-c60 mogą być łączone z blatami wykonanymi z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, plastik, a nawet kamień. W zależności od potrzeb występują w różnych kształtach, a najczęściej spotykane to:

  • standardowe nogi o kształcie prostopadłościanu,
  • nogi w kształcie liter “H”, “X”, “A”, “U” lub “D”,
  • nogi “krzyżak”,
  • nogi kolumnowe.

Jak wybrać metalowe nogi od stołu?

Wybierając nogi metalowe od stołu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które sprawią, że ten istotny mebel stanie się ergonomiczny i atrakcyjny wizualnie. Pierwszy z nich to waga oraz wielkość blatu. Konstrukcja i gabaryty nóg mają zapewniać solidną i wytrzymałą podstawę dla górnej części stołu. Kolejna kwestia to wysokość, która powinna być dostosowana do przeznaczenia tego mebla. Przykładowo w przypadku stolików kawowych można postawić na krótsze nogi niż u stołów do spożywania głównych posiłków. Ich kształt powinien być dostosowany do stylu aranżacyjnego zastosowanego w danym pomieszczeniu. Nogi muszą być dopasowane do koloru podłogi, tak aby nie tworzyły stylistycznego nieładu. Ponadto wiele osób stawia na modele z możliwością regulacji, która sprawi się w trakcie przyjmowania gości lub organizowania imprez okolicznościowych.

Dlaczego warto stawiać na stołowe nogi z metalu?

Jak wspomniano powyżej nogi stołowe wykonane z metalu to idealne rozwiązanie do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Dzięki ich montażowi pomieszczenie nie utraci swojego modernistycznego charakteru. Poza tym jest to metal cechujący się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co ma przełożenie na dużą trwałość wykonanych z niego nóg. Taka podstawa dla stołu stanowi odpowiednie zabezpieczenie przed wysokimi temperaturami oraz wilgocią. Metalowe nogi sprawią, że nawet stary blat zyska drugie życie i stanie się nie tylko funkcjonalny, ale i elegancki.