Czym cechują się meble z drewna litego?

Czym cechują się meble z drewna litego?

Meble drewniane cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku. Często spotykane jest pojęcie drewna litego, co potwierdza produkt wykonany w pełni z drewna. W tym przypadku na uwagę zasługuje wyjątkowa trwałość i bardzo dobra jakość. Czym odznaczają się meble z drewna litego? Jak dopasować je do aranżacji wnętrza?

Meble z drewna litego

Okazuje się, że meble z drewna litego wskazują na wielopokoleniową trwałość. Często stanowią pamiątkę, jaka jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Do zakupu zachęca właśnie solidne wykonanie i wytrzymałość litego drewna, które będzie inwestycją na długie lata. Odpowiednia pielęgnacja mebli pozwoli zachować długowieczność i doda wnętrzu charakteru. 

Kolejnym plusem jest bogactwo aranżacji i wyboru. Wiele zależy też od gatunku drzewa, które cechuje się daną odpornością na ścieranie, trwałością, kolorem i strukturą. Co ciekawe, każdy z elementów może posiadać inne układy słojów i odcienie, co sprawia, że meble są wyjątkowe. Bez trudu dobierzemy wyroby odpowiednie do sypialni, salonu, kuchni, a nawet łazienki. Meble wprowadzą przytulny nastrój i ponadczasową elegancję. 

Naturalny surowiec

Drewo lite jest przyjazne dla alergików. Naturalny surowiec nie tylko pięknie się zaprezentuje, lecz także dobrze wpłynie na zdrowie organizmu. Warto zauważyć, że posiada właściwości higroskopijne, które pomagają regulować poziom wilgoci powietrza we wnętrzu. Podczas produkcji mebli drewnianych nie korzysta się ze szkodliwych klejów i substancji, które mogą być niebezpieczne dla alergików. Najczęściej wykorzystuje  się ekologiczne lakiery i bejce, które są neutralne dla naszego organizmu. 

Jak wybrać meble z litego drewna?

Okazuje się, że meble z litego drewna sprawdzą się w wielu wnętrzach – od nowoczesnych aranżacji, po minimalistyczne i klasyczne wnętrza. Wybór wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem, gdyż meble powinniśmy dopasować do całości pomieszczenia. Kolorystyka musi współgrać z otoczeniem i nie może przytłaczać wnętrza. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na kilka kwestii:

  • doskonałe dopracowanie każdego detalu mebla,
  • gładkość powierzchni, bez odbarwień i ubytków,
  • stabilność mebli,
  • dopasowanie danych elementów mebli,
  • otwieranie i zamykanie szuflad w sposób płynny,
  • staranność wykończenia i dobra jakość. 

Dzięki sprawdzeniu tych czynników zyskamy pewność, że dobrane meble spełnią nasze oczekiwania. Meble z litego drewna nie tylko ładnie się zaprezentują, lecz także wprowadzą wyjątkową atmosferę w pokoju, kuchni, czy sypialni. Mnogość rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.