Naturalne podłogi drewniane – zamiłowanie do klasyki

Naturalne podłogi drewniane – zamiłowanie do klasyki

Drewniana podłoga niejednokrotnie kojarzy się z starszymi pomieszczeniami i często w dzisiejszych czasach zastępowana jest nowszymi czy tańszymi rozwiązaniami. Jednak klasyka, pięknie skrojone słoje i wysokiej jakości drewno daje elastyczność i uniwersalność co powoduje, że mimo wszystko dalej podłogi drewniane trzymają swoją pozycje na rynku i nie chcą ustąpić. Wielu z ludzi przecież marzy o tym rodzaju wykończenia swojej podłogi nie dopuszczając do siebie żadnej innej – a klient to Pan każdego przedsiębiorcy, który z radością spełnia jego oczekiwania.

Zalety drewnianych podłóg naturalnych

Posiadają one wiele atutów, które ciężko zastąpić czy niejednokrotnie po prostu nie da się podrobić. Jest to wygląd i funkcjonalność na które nakłada się wiele cech takich jak:

-Uniwersalność – podłogi drewniane sprawdzą się w każdym typie pomieszczenia. Jeżeli ktoś wykańcza swoje pomieszczenie na staromodny styl – wpasują się idealnie. Jednak występują też podłogi jaśniejsze sprawiając, że w eleganckich tonach będzie im ,,do twarzy”.

-Ciepło i wygoda – na sam widok w duszy robi się cieplej. Drewniane podłogi przecież kojarzą się z wykończeniem domów w górskich strefach przy rozpalonym kominku.

-Naturalny charakter – tej cechy nie podrobi nawet najlepsze panele. Naturalne słoje nadają niepowtarzalny ton podłodze.

Jednak te wszystkie cechy łączą się niejako z wyglądem. Jednak funkcjonalność jest równie ważna, jak nie i ważniejsza. Na szczęście drewniane podłogi mają tutaj też się czym pochwalić:

-Sprzyjają zdrowiu – posadza, którą łatwo się czyści zapobiega osadzaniu się wszelkiego rodzaju alergenów. W praktyczny sposób współgra z wilgotnością i temperaturą powietrza nadając naturalny wystrój wnętrza.

-Odnawialność – bardzo ważna cecha, dzięki której po zużyciu wierzchniej części parkietu można ją śmiało odnowić poprzez jej renowację. Dzięki temu pozbycie się uporczywych rys i plam staje się możliwe, a sama podłoga być użyteczna i łatwa przez nawet dziesiątki lat.

-Izolacja – lite, grube i gęste drewno nieprzepuszczające zimna stanowi bardzo dobrą ochronę przed zimnym wnętrzem posadzki. Dodatkowo dobre warunki akustyczne i miłe, naturalne podłoże stanowią dodatkowy atut.

Każdy medal ma dwie strony

Jednak mimo, że drewniane podłogi są piękne i niepodrabialne posiadają też kilka wad, które mogą zrażać odbiorców. Jedną z nich jest na pewno cena – nie każdy może sobie pozwolić na ten ekskluzywny materiał wykończenia. Dodatkowo montaż nie należy do najprostszych – tutaj już przyda się pomoc fachowca.